Mermer Tezgah ile Granit Tezgah Arasındaki Fark Nedir?

En çok tercih edilen ve kullanılan mutfak tezgahları çeşitleri içerisinde yer alan granit, mutfak dışında birçok farklı yerde de kullanılmaktadır. Özellikle ısı ve suya dayanıklı olması özelliğinden dolayı bütün alanlarda gönül rahatlığı ile kullanılır.
 
            Birçok farklı renk seçeneği sunan granit mutfak tezgah çeşitleri, çok kullanışlı olmalarından dolayı birçok kişinin severek kullandığı bir tezgah türüdür. Özelikle soğuktan etkilenmemesi nedeni ile Ankara’da daha çok tercih edilir.
 
            Hijyenik özelliğe sahip olan granitler Ankara granit mermer seçimini etkilemektedir. Çünkü evlerinde daha kaliteli ve daha dayanıklı ürün olmasını isteyen kişilerin tercihi granit olmaktadır. Hanımlar en çok vakit geçirdikleri mutfakta granit tezgah kullanmak istemektedir.
 
            Mutfak tezgahı modelleri Ankara insanlarının tercihlerini belirlemektedir. Soğuk bir memleket olan Ankara’da mutfakta daha uzun süre kullanılabilecek olan tezgahlar seçilmek istenir. Bunun için de mermer yerine granit seçilir.
 
            Mermer tezgah modelleri Ankara ilinde pek rağbet görmemektedir. Bunun temel nedenlerinden biri mermerin yüzeyinin granite göre çok yumuşak olmasıdır. Bu nedenle lekelenmesi çok kolaydır. Ayrıca lekelerin temizlenmesi de bayanları zorlamaktadır.
 
            Mermerin yerine seçilen granit mutfak tezgahı fiyatları Ankara genelinde uygun dur. Mermere göre daha sert ve dayanıklı olan granit tezgahlara olan rağbet fazladır. Buna karşın fiyatlar çok uygun olmaktadır.
Şık ve zarif mutfak tezgahları Ankara'daki tezgah showroommumuzda sizleri bekliyor…